Jahon bankining US$3,5 mln to‘lov kafolati Voltalianing 100 MVt loyihasini qo‘llab, US$80 mln investitsiyani, jumladan YTTBdan US$54 mlndan ortiq mablag‘ni safarbar qilishga yordam berdi.
177 gektarlik stansiya yiliga 240 GVt·soatdan ortiq elektr ishlab chiqarishi va 230 000 tonnadan ko‘p CO₂ni qisqartirishi kutiladi; loyiha kompaniyasi 25 yillik PPA imzoladi.
Tuzilma kichik kafolat bilan xususiy va institutsional kapitalni yuqori nisbatda jalb qilishni ko‘rsatadi; ishlab chiqarish, emissiya va 60 000 uy xo‘jaligi ekvivalenti prognozdir.

Платёжная гарантия Всемирного банка на US$3,5 млн поддержала проект Voltalia мощностью 100 МВт и помогла мобилизовать US$80 млн инвестиций, включая свыше US$54 млн от ЕБРР.
Станция площадью 177 га должна вырабатывать более 240 ГВт·ч в год и сокращать свыше 230 000 тонн CO₂; проектная компания подписала 25-летний PPA с Национальными электрическими сетями.
Структура показывает высокий коэффициент мобилизации частного и институционального капитала небольшой гарантией; выработка, выбросы и эквивалент 60 000 домохозяйств являются прогнозами.