Dollar, yevro va so‘mdagi transhlar bo‘yicha US$4,2 mlrd ekvivalent buyurtma olindi. Joylashtirish O‘zbekistonning xalqaro daromadlilik egri chizig‘ini uch valyutada kengaytirdi.
O‘zbekiston umumiy qiymati qariyb US$1,5 mlrd ekvivalent bo‘lgan xalqaro suveren obligatsiyalarni joylashtirdi: 6,95% stavkali yetti yillik US$500 mln transh, 5,1% stavkali to‘rt yillik €500 mln transh va 15,5% stavkali uch yillik 6 trln so‘mlik transh.
Uchala transh bo‘yicha buyurtmalarning umumiy hajmi US$4,2 mlrd ekvivalentga yetdi. Yevro transhi mablag‘lari barqaror rivojlanish loyihalariga, qolgan mablag‘lar esa budjet, uy-joy va ijtimoiy infratuzilma yo‘nalishlariga mo‘ljallandi.
Bitim O‘zbekistonning xalqaro daromadlilik egri chizig‘ini kengaytirdi va mahalliy hamda xalqaro qarz bozoriga chiqishni rejalashtirayotgan emitentlar uchun yangi mezon yaratdi.

Транши в долларах, евро и сумах привлекли заявки общим эквивалентом US$4,2 млрд. Размещение расширило международную кривую доходности Узбекистана сразу в трех валютах.
Узбекистан разместил международные суверенные облигации общим эквивалентом около US$1,5 млрд: семилетний долларовый транш на US$500 млн под 6,95%, четырехлетний транш на €500 млн под 5,1% и трехлетний сумовый транш на 6 трлн сумов под 15,5%.
Совокупный объем заявок достиг эквивалента US$4,2 млрд. Средства евро-транша предназначались для проектов устойчивого развития, а остальные привлеченные средства — для бюджетных, жилищных и социальных программ.
Сделка расширила международную кривую доходности Узбекистана и сформировала дополнительный ориентир для национальных эмитентов, рассматривающих локальные и международные долговые размещения.