Tijorat banklariga korxonalarni kreditlash uchun qo‘shimcha 55 trln so‘m berish, 2023 yilda sanoat zonalari va yirik loyihalar infratuzilmasiga 1,7 trln so‘m ajratish rejalashtirildi.
To‘qimachilik loyihalariga yana US$300 mln ko‘zda tutildi; reja 1 264 sanoat zonasi loyihasi, qariyb 3 000 hududiy loyiha va US$6 mlrd mahalliylashtirish loyihasini qamradi.
Paket sanoat kapital xarajatlari va moliyaga talabni kengaytirdi, biroq 14% ishlab chiqarish o‘sishi, kredit limitlari va loyiha soni dastur maqsadi bo‘lib, erishilgan natija emas.

Коммерческим банкам планировалось предоставить дополнительно 55 трлн сумов для кредитования предприятий, а на инфраструктуру промзон и крупных проектов в 2023 году выделялось 1,7 трлн сумов.
Ещё US$300 млн предназначалось текстильным проектам; план охватывал 1 264 проекта в промзонах, около 3 000 региональных проектов и US$6 млрд проектов локализации.
Пакет расширял промышленные капитальные вложения и спрос на финансирование, но 14%-ный рост производства, кредитные лимиты и число проектов были целями программы, а не уже достигнутыми результатами.