Turon Industrial Investment davlat ulushi uchun 200 mlrd so‘mlik taklif bilan tanlandi. Portfolio Investments uch bosqichli jarayonda yetakchi moliyaviy maslahatchi bo‘ldi.
Turon Industrial Investment Uz Truck and Bus Motors’dagi 34,2% davlat ulushini 200 mlrd so‘mga sotib olish bo‘yicha g‘olib deb topildi. Jarayon kompaniyaning ikki amaldagi strategik sanoat aksiyadorining huquqlarini hisobga olgan holda tuzildi.
Besh talabgor qiziqish bildirish, majburiy bo‘lmagan va majburiy taklif bosqichlarida qatnashdi. Portfolio Investments yetakchi moliyaviy maslahatchi sifatida yakuniy bosqichda kompleks tekshiruv materiallariga kirishni muvofiqlashtirdi.
Kelishilgan shartlar kompaniyaning asosiy faoliyatini kamida besh yil saqlash va rivojlanishini qo‘llab-quvvatlash majburiyatini o‘z ichiga oladi. Xususiylashtirish natijalari Davlat komissiyasi tomonidan tasdiqlandi.

Turon Industrial Investment выбран с предложением 200 млрд сумов за государственную долю. Portfolio Investments выступила ведущим финансовым консультантом трехэтапного процесса.
Turon Industrial Investment выбран победителем по приобретению 34,2% государственной доли в Uz Truck and Bus Motors с предложением 200 млрд сумов. Процесс учитывал права двух действующих стратегических промышленных акционеров компании.
Пять претендентов участвовали в этапах выражения заинтересованности, необязательных и обязательных предложений. Portfolio Investments выступила ведущим финансовым консультантом и координировала доступ к материалам комплексной проверки на финальной стадии.
Согласованные условия предусматривают сохранение основного вида деятельности компании не менее пяти лет и поддержку ее развития. Результаты приватизации были утверждены Государственной комиссией.