O‘zbekiston respublika valyuta birjasining B toifadagi a’zoligi kompaniyaning davlat qimmatli qog‘ozlari bozoridagi tartibga solinadigan savdo imkoniyatlarini kengaytirdi.
O‘zbekiston respublika valyuta birjasi Portfolio Investments’ni B toifadagi a’zo sifatida qabul qildi. Bu kompaniyaga birja savdolarida qatnashish va davlat qimmatli qog‘ozlari bozorida operatsiyalarni amalga oshirish huquqini berdi.
Ushbu bosqich Portfolio Investments’ning tartibga solinadigan bozor infratuzilmasini kengaytirib, mijozlar uchun davlat obligatsiyalari bo‘yicha bitimlar, brokerlik va post-treyd muvofiqlashtirish imkoniyatlarini kuchaytirdi.
Talablarga javob beruvchi mijozlar uchun bu O‘zbekistonning tartibga solinadigan bozori doirasida hisob ochish jarayonidan buyurtmani bajarish va hisob-kitobgacha aniqroq yo‘l yaratadi.

Членство категории B на Узбекской республиканской валютной бирже расширило регулируемые торговые возможности компании на рынке государственных ценных бумаг.
Узбекская республиканская валютная биржа приняла Portfolio Investments в состав членов категории B, предоставив компании право участвовать в биржевых торгах и совершать операции на рынке государственных ценных бумаг Узбекистана.
Этот этап расширил регулируемую инфраструктуру рыночного доступа Portfolio Investments и усилил возможности компании по исполнению сделок с государственными облигациями, брокерскому сопровождению и посттрейдинговой координации.
Для допущенных клиентов это формирует более понятный путь от онбординга и исполнения поручения до расчетов в рамках регулируемого рынка Узбекистана.