Buxorodagi loyiha 250 MVt quyosh stansiyasi va 63 MVt saqlash tizimini birlashtiradi; tuzilma IFCdan US$53 mlngacha, ADB, FMO va JICAdan US$106 mlngacha hamda Jahon bankidan US$12 mlngacha kafolatni qamradi.
Yillik ishlab chiqarish 585 GVt·soatdan oshishi va CO₂ chiqindilari 327 000 tonnaga kamayishi kutiladi; bu ko‘rsatkichlar ishlayotgan aktivning haqiqiy natijasi emas, prognozdir.
25 yillik PPA, loyiha qarzi, kafolatlar va taraqqiyot institutlari moliyasining uyg‘unligi qayta tiklanuvchi energiya hamda saqlash uchun muhim pretsedent yaratdi.

Проект в Бухаре объединяет солнечную станцию 250 МВт и накопитель 63 МВт; структура включает до US$53 млн от IFC, до US$106 млн от ADB, FMO и JICA и гарантию Всемирного банка до US$12 млн.
Ожидаемая выработка превышает 585 ГВт·ч в год, сокращение выбросов — 327 000 тонн CO₂; эти показатели являются прогнозами, а не фактической производительностью действующего объекта.
Двадцатипятилетний PPA и сочетание проектного долга, гарантий и финансирования институтов развития формируют важный прецедент для ВИЭ и накопителей.