700 dan ortiq biznes masalasi, tashabbus va loyiha qo‘shimcha 8 trln so‘m bilan qo‘llab-quvvatlandi, yana 18 trln so‘m sanoat, qishloq xo‘jaligi, xizmatlar va infratuzilmaga yo‘naltirildi.
Tadbirkorlar aylanmasi nominal 25%ga o‘sib 986 trln so‘mga yetdi; 100 mlrd so‘mdan ortiq aylanmali kompaniyalar 2 200 dan oshdi, paket 300 mln so‘mgacha mikrokredit va US$200 mln eksport fondini qamradi.
Paket bank mahsulotlari, faktoring va xususiy kreditga talabni kengaytiradi, biroq e’lon qilingan moliya limitlarini allaqachon ajratilgan mablag‘ deb bo‘lmaydi.

Более 700 бизнес-вопросов, инициатив и проектов получили дополнительную поддержку на 8 трлн сумов, ещё 18 трлн сумов было направлено в промышленность, сельское хозяйство, услуги и инфраструктуру.
Оборот предпринимателей вырос номинально на 25% до 986 трлн сумов; число компаний с оборотом свыше 100 млрд сумов превысило 2 200, а новая повестка включила микрозаймы до 300 млн сумов и экспортный пул US$200 млн.
Пакет расширяет потенциальный спрос на банковские продукты, факторинг и частный кредит, однако объявленные лимиты финансирования нельзя считать уже выданными средствами.