Air Productsning O‘zbekistondagi qo‘shma loyihalari portfeli US$2,5 mlrddan oshdi; kompaniya yuqori texnologiyali sanoat obyektlarining faol investori sifatida qayd etildi.
Yangi kelishuvlar uglevodorodlarni chuqur qayta ishlash va kimyo ishlab chiqarishi, shuningdek agroteknologiya yechimlari hamda energetika va kimyo uchun kadr tayyorlashni qamrab oldi.
Ko‘rsatkich strategik sanoat hamkorligi va istiqboldagi portfel ko‘lamini tasdiqlaydi, ammo jamlangan loyiha qiymati har bir sarmoya bir xil darajada o‘zlashtirilganini anglatmaydi.

Совместный портфель проектов Air Products в Узбекистане превысил US$2,5 млрд; компания была отмечена как активный инвестор в высокотехнологичные промышленные объекты.
Новые соглашения охватили глубокую переработку углеводородов и химическое производство, а также совместную работу по агротехнологиям и подготовке кадров для энергетики и химии.
Показатель подтверждает масштаб стратегического промышленного партнёрства и будущий портфель, но агрегированная стоимость проектов не означает одинаковую степень освоения каждого вложения.